logo         

Úvod » Knihy » Odborná literatura » Pod moravskou orlicí aneb Dějiny moravanství


        

Pod moravskou orlicí aneb Dějiny moravanství

Jiří Pernes

img

 

Číslo produktu: MK008
Razítko loga Moravský patriot:
naše cena bez DPH: 315 Kč
naše cena s DPH (10 %):
346 Kč

Kompletní specifikace

 

K této knize, vydané roku 1996, se nám podařilo zajistit dne 26.11.2012, v osobní korespondenci, autorovo aktuální vyjádření.
Pan Pernes v krátkém textu popisuje rozdíl jeho vnímání moravanství před 16 lety a dnes.
(vyjádření přikládáme ke knize)


Ze zadní strany obalu knihy:
Kniha, se věnuje projevům životních postojů velké části obyvatel Moravy, kteří cítí historicky podmíněnou odlišnost své země i sebe samých od ostatních částí českého státu a jejich obyvatel. Moravský patriotizmus - jak lze moravanství také charakterizovat - prošel v dějinném vývoji hlubokými proměnami od nenacionálního zemského pojetí ve středověku po intenzivní vnímání národní, ať již české či moravské, v době nové. Autor upozorňuje na politický náboj moravanství a na nezbytnost řešení moravské otázky pro další vývoj České republiky.


Komentář ke knize Pod moravskou orlicí aneb dějiny moravanství z autorovi osobní korespondence ze dne 26.11.2012 (zveřejnění bylo panem Pernesem schváleno):

"Když jsem tu knížku psal, pořád jsem ještě věřil ve zdravý rozum české politiky a v to, že ve svém vlastním zájmu bude moravský problém řešit dříve či později návratem k zemskému zřízení. Ale nestalo se to a já už nevěřím, že k tomu někdy dojde po dobrém. Psal jsem tehdy tu knížku jako "Čech z Moravy", dnes - pod vlivem toho, co se během doby, která od vydání knížky uplynula, odehrálo - se už pokládám za Moravana rodem a národností, tak jako to cítili mí rodiče a jak jsem uvedl při sčítání obyvatel."Rozměry: 13 x 19 cm
Vazba: brožovaná
Počet stran: 286

 

Knihu dodáváme s razítkem loga Moravský patriot na první straně.

Naše logo vidíte na těchto stránkách vlevo nahoře.